Restaurant Udsigten åbner 1. juli.

Godt nyt til os golfspillere, som kommer sultne og tørstige tilbage efter en runde golf:Læsø Golf Resort åbner Restaurant Udsigten 1. juli.Se mere på Facebook og Laesoegolfresort.dk Mere

Året firma-/holdmatch er afviklet.

Lørdag den 25/6 blev årets firma-/holdmatch afviklet under de bedst tænkelige vejrforhold.Matchen blev arrangeret af sidste års vindere: Perform 1.11 hold havde tilmeldt sig. En match hvor alle hold bestod af 4 spillere og hvor begge køn skulle være repræsenteret. Efter hul 9 var der en forfriskning og en fiskefr... Mere

Firma-/holdmatch lørdag den 25/6

Den 20/6 er deadline for tilmelding til denne match. En spændende dag begyndende med golf og afsluttende med aftenfest i Restaurant Udsigten (golfrestauranten). Se opslaget på Golfbox og tilmeld dit firma eller dit hold. Mere

DM for hørehæmmede

DM I GOLF FOR 2022DANSK DØVE-INDRÆTSFORBUND PÅ LÆSØSå fik vi afviklet dette spændende arrangement på Læsøs dejlige golfbane og medophold på Læsø Golf Resorts nyrenoverede lejlighed samt spisning af de indlagtemåltider på restaurant Udsigten, hvis beliggenhed i Centerbygningen (den tidligeregolfrestaurant) ... Mere

GENERALFORSAMLING 2022

Valg af dirigentBeretning om klubbens virksomhed i det forløbne årFremlæggelse af det reviderede regnskab til godkendelseFremlæggelse af budget for det kommende årFastsættelse af kontingentForslag fra bestyrelsen og medlemmerValg af bestyrelsesmedlemmer – på valg er Bent Hesthaven, Ilse Hesthaven, Steen Bilberg ... Mere

Vær med i Ø-GOLF i 2022 og få en flot præmie

Læsø Seaside Golfklub inviterer sammen med golfbanerne på Ærø, Fanø og Langeland til turneringen Ø-GOLF. Spil golf på tre af de fem øer i 2022 og få en flot præmie, samt et sæt specialtrykte golfbolde. Deltag samtidig i konkurrencen om et golfophold på Ærø i 2023 til en værdi af 4390 kr. Læs mere om ... Mere

ekstraordinær generalforsamling, lørdag den 22. januar kl. 13.00 i klubhuset.

Der indkaldes herved til ekstraordinær generalforsamling i Læsø Seaside Golf Klub Lørdag den 22. januar kl. 13.00 i klubhuset.   Dagsorden for mødet er som følger: Valg af dirigent Uddybende orientering om forløbet siden den ekstraordinære generalforsamling i november Valg af fire bestyrelsesmedl... Mere

VIGTIGT ifm. ekstraordinær generalforsamling

Læsø Seaside Golf klubs mulige køb af golfbanen med tilhørende maskinhus. Bestyrelsen fik på den ekstraordinære generalforsamling bemyndigelse til, at arbejde videre med muligheden for køb af banen på visse betingelser. En af betingelserne var fremskaffelse af et medlemslån på minimum 1 mil.  Inden generalf... Mere

Ekstraordinær generalforsamling ifm. tilbud om køb af golfbane og centerbygning

Læsø Seaside Golfklub afholdte den 13. november 2021 ekstraordinær generalforsamling. Dagsorden: Velkomst v/ Peter Singers. Valg af dirigent. Punkt 1. Information vedrørende tilbud om køb af golfbane og centerbygning fra investor gruppe, herunder fremlæggelse af udkast til købsaftale. Punkt 2. ... Mere

Program for Læsø golfuge

Så er det færdige program for Læsø Golfuge klar. Hent det her Mere